SEO’ya Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Ömer Akgün / Seo Danışmanı - 16.01.2018

Ömer Akgün

Ömer Akgün / Seo Danışmanı

SEO Danışmanlığı yapan Ömer Akgün, bu serüvene ortaokul ve lise yıllarında web tasarımla başlamıştır. Şimdiye kadar web alanında bir çok proje üretti ve çeşitli markaların internet sitelerini yönetti. Daha sonra SEO'yu keşfederek çeşitli ajanslarda SEO alanında çalışmalar yaptı ve kendi dijital ajansını kurdu. Ajans deneyimi sonucunda şu anda serbest olarak çalışmaya devam etmekte.

SEO yeni başlayanlara tavsiyeler veren Ömer Akgün üzülerek Türkiye’deki kaynaklara çok itibar edilmemesi gerektiğini ve SEO konusunda bilgilenmek isteyen kişilerin yurtdışı kaynaklarını incelemeleri gerektiğini söylüyor.

Kaynakların arasında ise analizlere ağırlık verilen kaynaklara bakmaları gerektiğini söyleyen Ömer Akgün, ayrıca SEO ile alakalı Moz’un blogunun takip edilmesini öneriyor. Belli bir plan doğrultusunda içerikler üretildiğini ve bunların yeni başlayanlara oldukça fayda sağlayacağını belirtiyor.

Ayrıca SEO’da markaların hizmetinde çalışmayı düşünen kişilerin ise mutlaka mikro siteler oluşturup bunlar üzerinde çalışmalar yapmasının faydalı olacağını aktarıyor. Bu alanda kendini geliştirme çabası içinde olanlar için bu sürecin aslında kısa olduğunu ve minimum 3 yıl içerisinde bu alanda gerçekten donanımlı bir kişi olacaklarını dile getiriyor.

 

E-Bülten