Serim Çetin’den Ase Express’in Hikayesini Dinledik

Serim Çetin / Ase Express Yönetim Kurulu Üyesi - 02.01.2018

Serim Çetin

Serim Çetin / Ase Express Yönetim Kurulu Üyesi

Ase Yönetim Kurulu üyesi olan Serim Çetin, yaklaşık 9 yıldır yönetim kurulu üyesi ve 11 yıldır da sektörün içerisindeki bir isim. ASE'nin gelişiminde farklı projelerde yer almaya devam ediyor ve şirketin gelişimi için çalışmalarını sürdürüyor.

ASE yönetim kurulu üyesi Serim Çetin, dokuz senedir yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda on bir yıldır da bu sektörde çalışan tecrübeli isimlerden. Şu sıralar yepyeni projelerin içinde bulunduğunu ve şirketin gelişimi için daha bir çok projede yer alacağını söylüyor.

Sovyetler Birliği’nin dağıldığı zamanlarda kapıdan kapıya taşımacılık bulunduğu bölgede henüz yapılmadığı zamanlarda sektöre atılan ve sektörün ilklerinden olan ASE; Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Moskova, Gürcistan , Türkmenistan ve Özbekistan’da kendi şubeleriyle birlikte hızlı bir teslim ağı kurarak işe başlıyor.

Hala kendi bölgelerinde en iyi olduklarını söyleyen Serim Çetin, bunun sebebini de kurucu Servet Bey’in adeta bir öğretmen edasıyla şubelerinin olduğu ülkelerde lojistik hizmetini öğretmesi olduğunu söylüyor. Bu sayede ülkesine de uluslararası network olan bir marka kazandırmış oluyor. Daha bu kadar kapsamlı bir hizmet ağı oluşturmadan önce pilotların yanına bazen dökümanları bazen de gönderileri vererek serüvenlerine başladıklarını ekliyor.

Şu an ise 10 ülkede 150’yi aşan çalışan grubuyla güvenilir ve hızlı bir teslim ağına sahipler. Türkiye ve diğer ülkeler için de dünyaya açılan bir kapı olduklarını söylüyor ve Türkmenistan’da da bu hizmeti veren ilk şirketlerden biri olduğunu ekliyor. Serim Çetin, global bir çok markanın kapıya teslim yapmadığını ve kendilerinin bu vizyondan yola çıkarak çalışmalarına devam ettiğini söylüyor.

Özellikle zor coğrafyaları ve erişimi zor noktaları tercih ediyorlar. Bundan sonraki duraklarının da Afrika olduğunu belirtiyorlar. Amaçları ise Türkiye için global bir marka olabilmek. Son olarak da hedeflerinin gelişen şartlar, ekonomi ve teknolojiyle beraber ASE’yi çok daha farklı ülkelerde sürdürmek olduğunu söylüyor.

E-Bülten