Şirketler Stajyer Seçimlerinde
Nelere Dikkat Ediyor?

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak - 15.02.2018

Elis Yılmaz

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak

Youthall kurucu ortağı Elis Yılmaz, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuş. Uzun süre Eskişehir’de yaşadıktan sonra Antalya’ya taşınmış. Ardından matamatiğe olan ilgisi ile Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü başlamış ancak daha sonra karar değiştirerek turizm ve otel işletmeciliği bölümüne geçiş yapmış. Kendisinin staj arama probleminden dolayı arkadaşlarıyla Youthall’i kurmuş. Kariyerine Youthall içerisinde yönetici olarak devam ediyor.

Özellikle büyük şirketlerin stajyer seçimlerinde not ortalamasının önemli olduğunu söyleyen Elis Yılmaz ayrıca stajyer seçiminde bir diğer önemli noktanın 3. Veya  4. Sınıf olmak olduğunu ifade ediyor.

Ayrıca günümüzde artık bir mecburiyet olan İngilizce bilmenin önemli olduğunu belirten Elis Yılmaz öğrenci kulüplerinde etkili olan öğrencilerin de büyük şirketlerin stajyer alımında etkili olduğunu vurguluyor.

Günümüzde stajyer alımlarının değiştiğini de söyleyen Elis Yılmaz öğrencilerin yetenek seviyelerine göre seçim yapıldığını da sözlerinin arasına ekliyor.

E-Bülten