Site İçi ve Site Dışı SEO

Ömer Akgün / Seo Danışmanı - 13.01.2018

Ömer Akgün

Ömer Akgün / Seo Danışmanı

SEO Danışmanlığı yapan Ömer Akgün, bu serüvene ortaokul ve lise yıllarında web tasarımla başlamıştır. Şimdiye kadar web alanında bir çok proje üretti ve çeşitli markaların internet sitelerini yönetti. Daha sonra SEO'yu keşfederek çeşitli ajanslarda SEO alanında çalışmalar yaptı ve kendi dijital ajansını kurdu. Ajans deneyimi sonucunda şu anda serbest olarak çalışmaya devam etmekte.

Site içi ve site dışı SEO çalışmalarının nasıl yapıldığını dinleme şansı bulduğumuz röportajımızda Ömer Akgün, site içi optimizasyonun yapmış oldukları bir takım çalışmalardan oluştuğunu söylüyor ve son senelerde bütün arama motorlarının bu çalışmayı oldukça önemsediklerini ekliyor.

Site dışı optimizasyonun ise Backlink’lerin arasında dönüşümler ile gerçekleştiğini söyleyen Ömer Akgün, rekabetin fazla olduğu sektörlerde bir web sitesini üst sıralara Backlink’ler sayesinde çıkarıldığını belirtiyor.

Backlink sayısının ne kadar olacağına yapılan çeşitli analizler sonucunda karar verildiğini aktaran Ömer Akgün, hangi sitelerden Backlink’ler elde edilebileceğini ve alınacak reaksiyonların ölçülerek tespit edilebildiğini, bu çalışmanın da kullanılan tool aracıyla gerçekleştirildiğini söylüyor.

E-Bülten