Stajyerler Başvuru Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak - 12.02.2018

Elis Yılmaz

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak

Youthall kurucu ortağı Elis Yılmaz, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuş. Uzun süre Eskişehir’de yaşadıktan sonra Antalya’ya taşınmış. Ardından matamatiğe olan ilgisi ile Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü başlamış ancak daha sonra karar değiştirerek turizm ve otel işletmeciliği bölümüne geçiş yapmış. Kendisinin staj arama probleminden dolayı arkadaşlarıyla Youthall’i kurmuş. Kariyerine Youthall içerisinde yönetici olarak devam ediyor.

Stajyerlerin başvuru yaparken eskisi gibi not ortalamasının önemsenmediğini söylüyor. Öğrenci kulüplerine katılımın iş hayatındaki başarıları için oldukça etkili ve iş hayatının adeta bir simülasyonu olduğunu söylüyor.

Herkesin en iyi yaptıkları işi yapmaları gerektiğini söyleyen Elis Yılmaz herkesin yeteneği olduğunu düşündüğü alanda uzmanlaşmasının kendilerine büyük fayda sağlayacağını belirtiyor.

Bunun yanında staj başvurusu yapılırken her işe gözü kapalı başvuru yapılmamasını söyleyen Elis Yılmaz başvuru yapılan firmanın iyi tanınıp buna göre hareket edilmesi gerektiğini sözlerine ekliyor.

E-Bülten