Startup’lar Ne Zaman Yatırımcı Aramalıdır?

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder - 22.01.0208

Can Dörtkardeşler

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ekonomi Mühendisliği son sınıf öğrenci olan Can Dörtkardeşler, İzmir'li. 1993 yılında Karşıyaka'da doğmuş ve yaklaşık 7 senedir İstanbul'da hayatına devam ediyor. Udentify şu an üzerinde çalıştığı 3. Projesi. İlk olarak moda danışmanlığı yaparak girişimcilik hayatına başlamış. O dönemde 4 kişilik ekibi ile 2 yıl bu iş üzerinde çalışmış. Daha sonra Otsimo isimli bir sosyal gelişime başlamış. Bu girişimini iyi bir yere getirdikten sonra projeden ayrılarak Udentify‘ı kurmuş. Şu an Udentify hem Türkiye hem de Amerika pazarında faaliyet gösteriyor ve kariyerine burada devam ediyor.

Özellikle yatırımcıların gelişeceğine inandıkları şirketlere yada yapılara yatırım yapmak istediklerini belirtirken Can Dörtkardeşler, Türkiye’de ise yatırımı bulduktan sonrasının çok düşünülmediğini ancak bunun yanlış olduğunu, aldıkları yatırım ile nasıl daha fazlasına ulaştırabileceklerini düşünmeleri gerektiğini ve yatırımcıya bunu göstermeleri gerektiğini ifade ediyor.

Yatırımcıların mutlaka size bir şeyler katması gerektiğini söylerken genç yaştaki girişimcilerin yeterli çevreye sahip olmadığını belirten Can Dörtkardeşler, yatırımcı olarak şirkete katılan kişilerin hakkınızda yeterli bilgiye sahip olması gerektiğini belirtiyor.

Yatırımcıların da çevresinin oldukça geniş olmasının gerektiğini ve önlerine çıkan engelleri aşmalarına yardımcı olması gerektiğini söylüyor. Türkiye’de yatırımcıyla, girişimci arasında bir yarış olduğunu ancak bunun yanlış olduğuna değinen Can Dörtkardeşler, aslında girişimci gerçekten iyiyse yatırımcıların zaten dikkatini çekeceğini söylüyor.

E-Bülten