Tezgahçılar Global Olarak Hizmet Vermeye Başlayacak mı?

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak - 05.01.2018

Burçak Yıldırım

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak

Kendini "eğitimci bir ailenin çocuğu" olarak tanımlıyor. 2.5 yaşında eğitim hayatına başlamış ve ailesinin eğitimci olmasından dolayı eğitimle haşır neşir olarak büyümüş. Akademiyle beraber iş deneyimi yaşamak için erken yaşta pek çok işte çalışmış. Satış, finans danışmanlığı, bankacılık, iş geliştirme uzmanlığına kadar giden kariyerinde sonunda en çok yapmak istediği şeyi yapmış ve kendisini girişim dünyasının içerisinde bulmuş. Yaşadıklarını özetlerken "para kazanabileceğim bir çok iş deneyimi yaşadım ve bu beni hayalimdeki girişime hazırlayan en büyük etmen oldu" diyor.

Bu işe başladıklarında aslında tezgahçıların globale sıçramasını düşünmediklerini ve isimlerinden de anlaşılacağı üzere, basit bir şekilde yola çıktıklarını belirten Burçak Yıldırım. Tezgahçıların yerel kültürden beslendiğini belirtiyor.

Yurt dışında oldukça ilgi çektiklerini ve “Startup of the year” ödülünü de almalarıyla yurt dışı çalışmalarına başladıklarının haberini veriyor. Çalışmalarının ise yurt dışı ihracatıyla alakalı olduğunu söyleyen Burçak Yıldırım, Hollanda da bir üniversite de tez konusu olduklarını söylüyor.

Kendilerinin daha eğitimlerle ilgilenirken projelerinin kendi kendine yurt dışına çoktan açıldığını ve bir rüzgarın onları yurt dışına götürdüğünü sözlerine ekliyor.

E-Bülten