Tezgahçılar Neler Yapıyor?

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak - 11.01.2018

Burçak Yıldırım

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak

Kendini "eğitimci bir ailenin çocuğu" olarak tanımlıyor. 2.5 yaşında eğitim hayatına başlamış ve ailesinin eğitimci olmasından dolayı eğitimle haşır neşir olarak büyümüş. Akademiyle beraber iş deneyimi yaşamak için erken yaşta pek çok işte çalışmış. Satış, finans danışmanlığı, bankacılık, iş geliştirme uzmanlığına kadar giden kariyerinde sonunda en çok yapmak istediği şeyi yapmış ve kendisini girişim dünyasının içerisinde bulmuş. Yaşadıklarını özetlerken "para kazanabileceğim bir çok iş deneyimi yaşadım ve bu beni hayalimdeki girişime hazırlayan en büyük etmen oldu" diyor.

Tezgahçılar olarak ilk başta bireysel atölyeler oluşturarak işe başladıklarını söyleyen Burçak Yıldırım, öncelikle kurumsal dünyanın ihtiyaçlarına yöneldiklerini belirtiyor.

Kendisinin de kurumsaldan geldiğini belirtiyor ve kurumsal çalışan insanların iş dünyası haricinde bir şeyler öğrenebilecek ve enerji bulacakları çalışmalar yapmaya çalıştıklarını ifade ediyor. Amaçlarının katılımcıların entellektüel ve mesleki açıdan birikim sağlamak olduğunu ve bunu da interaktif yöntemlerle sağlamaya çalıştıklarını ifade ediyor.

Başlangıçta hedeflerinin kurumsal çalışanlar olduğunu söyleyen Burçak Yıldırım, zamanla bireysel tarafın kurumsaldan daha hızlı bir şekilde geliştiğini, bundan dolayı da şu an tezgahçıların intertainment, kurumsal ve bireysel yani atölye tarafı olmak üzere üçe ayrıldığını sözlerine ekliyor.

E-Bülten