Tezgahçılar’a Eğitmen Olarak Başvuru Yapılabiliyor mu?

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak - 17.01.2018

Burçak Yıldırım

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak

Kendini "eğitimci bir ailenin çocuğu" olarak tanımlıyor. 2.5 yaşında eğitim hayatına başlamış ve ailesinin eğitimci olmasından dolayı eğitimle haşır neşir olarak büyümüş. Akademiyle beraber iş deneyimi yaşamak için erken yaşta pek çok işte çalışmış. Satış, finans danışmanlığı, bankacılık, iş geliştirme uzmanlığına kadar giden kariyerinde sonunda en çok yapmak istediği şeyi yapmış ve kendisini girişim dünyasının içerisinde bulmuş. Yaşadıklarını özetlerken "para kazanabileceğim bir çok iş deneyimi yaşadım ve bu beni hayalimdeki girişime hazırlayan en büyük etmen oldu" diyor.

Eğitmen olmanın kolay bir iş olmadığını söyleyen Burçak Yıldırım, bu konuda seçici olduklarını söylüyor. Eğitim içeriklerinin de trendlerden beslendiğini ve dünyada olup bitenlerden beslendiğini ekliyor.

Ocak ayında Bitcoin ve blog konularında bir eğitim yapmayı planladıklarını da belirten Burçak Hanım gündemin gerektirdiği konulara yöneldiklerini ifade ediyor. Gündemin belirlediği konularda kimler daha iyi eğitim verebilirse onları eğitmen yaptıklarını ve eğitmenlerde aranılan özelliğin dinamik ve interaktiflik olduğunu belirtiyor.

Eğitmenlerin enerjilerinin gün sonunda oradan ayrılan kişilerin, günün akıllarında kalmasına fayda sağladığını ve kendilerinin bu durumlara göre kriterleri olduklarını söylüyor. Burçak Yıldırım, eğitmenlerin geçmişte neler yaptıkları, deneyimleri ve enerjisinin önemli bir kısas olduğunu ve bunlara göre değerlendirdiklerini söylüyor.

E-Bülten