Adem Terzi’den Türk Tıraşı’nı Dinledik

Adem Terzi / Adem Terzi Barber's Club Kurucu - 12.01.2018

Adem Terzi

Adem Terzi / Adem Terzi Barber's Club Kurucu

Barber’s Clup'ın kurucusu ve Türk Tıraşı'nın Mucidi olan Adem Terzi, kendini mesleğine aşık bir insan olarak tanımlıyor. Çocukluğunda ayakkabı boyacılığından, su satıcılığına kadar bir çok iş yapmış. Bu gün ki konumuna geçmişi sayesinde gelmiş. Markasını büyütmek için her zaman sabır, mücadele ve emek göstermiş. Emek vermeden sahip olunanların, aslında hiçbir zaman sizin olmadığı düşüncesi ile her zaman çabasını sürdürmüş. Bugün hem Türkiye'de hem de dünyada tanıtımını yaptığı Türk Tıraşı oldukça ilgi görüyor. Adem Terzi de hem mesleğini layığıyla icra etmeyi hem de Türkiye'yi sektöründe global olarak tanıtmayı amaçlıyor.

Adem Terzi Barber’s Clup kurucusu Adem Terzi, Türk Tıraşı adıyla bir saç modeli bulduğunu ve bu fikri düşünürken dünyada Amerikan, İtalyan, Fransız tıraşlarının olduğunu ancak neden Türklere özgü bir saç tıraşının olmadığını düşünerek böyle bir model bulduğunu anlatıyor.

Yaklaşık 4 yıldır gündemde olan ve trendini yakalayan Türk tıraşının hala daha trendden inmediğini söylüyor. Türk tıraşının hem rahat hem keyifli hem de yüzümüze tam oturan bir imaj yarattığından söz eden Adem Terzi, saçın erkeğin makyajı olduğunu ve Türk tıraşının da çok yönlü kullanılabilen bambaşka bir tıraş olduğunu ekliyor.

Yanların hafif kısa, önlerden ise bir veya iki kat uzun bırakılan, kişinin yüz hattına göre değişen bir model olduğunu anlatıyor. İnternette Türk tıraşıyla alakalı arama yaparak daha çok bilgi edinebileceğimizi de sözlerine ekliyor.

E-Bülten