Türkiye’nin Fintech Alanındaki Durumu Nedir?

Harun Reşit Aydın / Ekonomist - 12.01.2018

Harun Reşit Aydın

Harun Reşit Aydın / Ekonomist

1983 Almanya doğumlu olan Harun Reşit Aydın, üniversiteyi bitirdikten sonra Almanya ordusu ile Afganistan’da görev aldı ve 2006 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı. Dış ticaret sektöründe uluslararası firmalarda yöneticilik ve aynı zamanda yatırım danışmanlığı yaptı. Şu anda ise Suriyeli çocuklar için bir proje yürütmekte. İş hayatı dışında seyahat etmeyi seven Harun Reşit Aydın şimdiye kadar 52’ye yakın ülkede bulundu.

Türkiye’nin Fintech alanında ki durumunu değerlendiren Harun Reşit Aydın öncelikle Fintech’in ne olduğunun bilinmesi gerektiğini ve vatandaşların bu konuda kafalarının oldukça karışık olduğunu söylüyor.

Fintech’in finans sektöründe yapılan işlerin teknolojik çalışmalarla daha kolay hale getirilmesi olduğunu söyleyen Harun Reşit Aydın, Türkiye’nin bu konuda oldukça ilerde olduğunu da belirtiyor.

Öncelikli sorunumuzun ise kendi ürünlerimizi piyasaya süremememiz olduğunu ancak bu konuda da yavaş yavaş ilerlemeler gösterdiğimizi ifade eden Harun Reşit Aydın önümüzdeki senelerde finans ve teknoloji alanında Türkiye’nin dünyada önemli bir konuma erişeceğini de sözlerine ekliyor.

E-Bülten