Udentify’dan Öğrenci Ve Mezunlara İş İmkanı

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder - 10.01.2018

Can Dörtkardeşler

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ekonomi Mühendisliği son sınıf öğrenci olan Can Dörtkardeşler, İzmir'li. 1993 yılında Karşıyaka'da doğmuş ve yaklaşık 7 senedir İstanbul'da hayatına devam ediyor. Udentify şu an üzerinde çalıştığı 3. Projesi. İlk olarak moda danışmanlığı yaparak girişimcilik hayatına başlamış. O dönemde 4 kişilik ekibi ile 2 yıl bu iş üzerinde çalışmış. Daha sonra Otsimo isimli bir sosyal gelişime başlamış. Bu girişimini iyi bir yere getirdikten sonra projeden ayrılarak Udentify‘ı kurmuş. Şu an Udentify hem Türkiye hem de Amerika pazarında faaliyet gösteriyor ve kariyerine burada devam ediyor.

Udentify olarak gençlere iş imkanı sağladıklarını ve yaptıkları işin zaten daha yeni bir iş olduğu için gelecek kişilerin de bu yeni iş hakkında bilgisi olmayacağını düşünerek sıfırdan başlayanları tercih ettiklerini söyleyen Can Dörtkardeşler, öğrencilerin ilk tercih olduğunu da belirtiyor.

Geçen yaz bir eğitim programı açtıklarını ve bu yaz da bu programa devam edeceklerini, kış boyunca da bu programdan çıkan insanlarla çalıştıklarını söylüyor. Eğitim programlarındaki arkadaşlara özel bir sabır ve saygı duyduklarını belirtiyor ve bazen iki üç ay boyunca bir çalışmanın içinde olmamalarına tahammül ettiklerini söylüyor.

Eğitim programını tamamlayan öğrencilerin ise program sonunda diğerlerine göre uzmanlaşmaya daha müsait olduklarını ve bilgi birikimine sahip olduklarını ve kendi bünyelerinde çalışmalarını istediklerini ifade ediyor. Başvuru yapacak herkesi beklediklerini söyleyerek sözlerine son veriyor.

E-Bülten