Yapay Zeka Fiziksel Mağazalarda

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder - 13.01.2018

Can Dörtkardeşler

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ekonomi Mühendisliği son sınıf öğrenci olan Can Dörtkardeşler, İzmir'li. 1993 yılında Karşıyaka'da doğmuş ve yaklaşık 7 senedir İstanbul'da hayatına devam ediyor. Udentify şu an üzerinde çalıştığı 3. Projesi. İlk olarak moda danışmanlığı yaparak girişimcilik hayatına başlamış. O dönemde 4 kişilik ekibi ile 2 yıl bu iş üzerinde çalışmış. Daha sonra Otsimo isimli bir sosyal gelişime başlamış. Bu girişimini iyi bir yere getirdikten sonra projeden ayrılarak Udentify‘ı kurmuş. Şu an Udentify hem Türkiye hem de Amerika pazarında faaliyet gösteriyor ve kariyerine burada devam ediyor.

Udentify’nin kurucusu Can Dörtkardeşler, amaçlarının 98-99 yıllarında öneminin fark edildiği müşteri memnuniyeti ve verimli zaman kullanımının düzenlemesi olduğunu belirtiyor.

İş bankasının o yıllarda yaptığı bekleme sürelerini yarı yarıya kısaltma çalışmaları sonucunda zaman ve toplam cironun ciddi seviyelerde arttığını belirtiyor. Bu çalışmanın bankacılık alanında büyük bir devrim olduğunu belirten Can Dörkardeşler, amaçlarının perakendecilerin de hayatlarında bu etkiyi yaratmak olduğunu söylüyor.

Müşterilerin nelerden mutlu olduklarını ve satın almada hangi tarz davranışları sergilediklerini gözlemleyerek daha sonrasında mağazaları optimize ederek daha karlı bir hale getirme amacında olduklarını ekliyor.

Perakende cirolarının geleneksel kanallarda oldukça yüksek olduğunu ve Udentify sayesinde oluşacak satış artışının mağaza bilançolarına yansıyacağını belirtiyor.

E-Bülten