Youthall Hangi Ülkelerde Hizmet Veriyor?

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak - 23.02.2018

Elis Yılmaz

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak

Youthall kurucu ortağı Elis Yılmaz, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuş. Uzun süre Eskişehir’de yaşadıktan sonra Antalya’ya taşınmış. Ardından matamatiğe olan ilgisi ile Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü başlamış ancak daha sonra karar değiştirerek turizm ve otel işletmeciliği bölümüne geçiş yapmış. Kendisinin staj arama probleminden dolayı arkadaşlarıyla Youthall’i kurmuş. Kariyerine Youthall içerisinde yönetici olarak devam ediyor.

Bir süre sadece Türkiye’de hizmet verdiklerini söyleyen Elis Yılmaz. Bunun nedenini ise Türkiye’de sadece bilinen ve dominant isimlerin olmasından dolayı kaynaklandığını belirtiyor. Ancak ilerleyen dönemlerde bunu aştıklarını ve Fransa’nın kendilerini çağırması ile birlikte Fransa’ya açılma yolculuklarının başladığını belirtiyor.

Elis Yılmaz, Station F’in başlattığı programa seçildiklerini ve Fransa’da bir ofis ve Station F’in imkanlarından yararlanma şansı kazandıklarını belirtiyor. Youthall’in Fransa’ya açılması ile birlikte, aslında Fransa pazarında bu işe ne kadar ihtiyaç olduğunu ve pazara girişlerinin doğru bir karar olduğunu anladıklarını ifade ediyor.

Youthall şuan Türkiye haricinde Fransa’da hizmet verdiklerini ancak Fransa’nın konumu itibariyle Avrupa ülkeleriyle de etkileşim içerisinde olduklarını belirtiyor. Aynı zamanda da internet sitelerinin şuan Fransızca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere 3 ayrı dilde hizmet verdiğini belirtiyor.

E-Bülten